Postać – Monkey D. Luffy

Monkey D. Luffy Wanted Poster

Monkey D. Luffy Wanted Poster

Monkey D. Luffy (モンキー・D・ルフィ) – główny bohater mangi i anime One Piece, pirat. Syn Monkey D. Dragona, przywódcy Armii Rewolucjonistów, czyli najbardziej poszukiwanego przestępcy na całym świecie. Jego dziadkiem jest natomiast prawdziwa legenda marynarki, mianowicie wiceadmirał Garp. Luffy jest także przyszywanym bratem Ace’a i mniej znanego Sabo. Od dzieciństwa marzy o zostaniu Królem Piratów, do czego potrzebne będzie odnalezienie tajemniczego skarbu ukrytego przez Gol D. Rogera, poprzedniego króla mórz. Wierzy, że zostanie Królem Piratów równa się zdobyciu największej wolności. Jest założycielem i kapitanem załogi Piratów Słomianego Kapelusza. Oczywiście jest jednym z trzech najsilniejszych piratów wchodzących w jej skład – przez resztę nazywani są oni Potwornym Trio.

Luffy był jednym spośród tzw. „jedenastu świeżaków”, którzy określani byli również mianem jedenastu supernova, czyli piraci, za których głowy wyznaczono nagrody większe niż 100 milionów beli w momencie dotarcia do Red Line. Jest dowódcą floty Słomianego Kapelusza.

Pierwsza nagroda za jego głowę wynosiła 30 milinów beli i wyznaczono ją po tym, jak nie bez trudności pokonał ryboluda Arlonga. Następna nagroda została mu nadana po zwyciężeniu jednego z Shichibukai imieniem Crocodile – i wynosiła ona już 100 milionów beli. Kolejny list gończy wyznaczono po tym, jak pokonał Roba Lucciego, a także wypowiedział wojnę światowemu rządowi – tym razem nagroda wynosiła już 300 milinów beli. Jego kolejna nagroda została wyznaczona dopiero po misji mającej na celu uratowanie Ace’a i wyniosła 400 milinów beli. Co do jego aktualnego listu gończego, został wyznaczony wkrótce po zdetronizowaniu Doflaminga i wynosi okrągłe 500 milinów beli.

Reklamy